خرید ارزی 021-88524100 هـــفت روز هفتـــه 10 صبـــح تا 6 عصـــر ورود ثبت نام
۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۸ 5 روش مردان برای فرار از رابطه عاشقانه را بشناسید!
سطح مقاله : پیشرفته

در یک رابطه مرد سعی می کند با به کار بستن روش های گوناگون، به ترس درونی خود نسبت به زنان غلبه کند.برای مردانی که به قید و بند حساس هستند، توجهات دلسوزانه زن ممکن است به کنترلگری تعبیر شود و مرد را فراری دهد.
<...

در یک رابطه مرد سعی می کند با به کار بستن روش های گوناگون، به ترس درونی خود نسبت به زنان غلبه کند. نخستین ترس یک مرد در رابطه عاطفی، ترس وابستگی زیاد به زنی است که انتخاب کرده رابطه عاطفی اش را با او ادامه دهد. زن در جایگاه بعد از مادر برای او کسی است که از وی محافظت می کند، او را می شنود، لباس هایش را انتخاب می کند، به او عشق می ورزد، او را تأیید می کند و به او اجازه می دهد در کنارش کودکی بی خیال و بی مسؤولیت باشد، حتی اگر نیازهای خودش به ابراز وجود و استقلال بی جواب بماند.

برای مردانی که به قید و بند حساس هستند، توجهات دلسوزانه زن ممکن است به کنترلگری تعبیر شود و تدبیر اول یک مرد این است که از این رابطه فرار کند و اگر در رابطه ازدواج باشند، تدبیر دوم این است که او را باردار کند تا زن توجه خود را به فردی دیگر بدهد و مرد از مسؤولیت های عاطفی خود خلاص شود.

در این مورد اولین واکنش این است که اجازه بدهد کودک روی تخت و بین آن دو بخوابد. این روش تداوم نسل مردانی را که از سلطه مادرانه رنج می برند و از ایجاد پیوندهای عاطفی با همسرشان هراس دارند، تضمین می کند.

سومین استراتژی یک مرد برای جلوگیری از وابستگی، روشی است که آن را ضدیت با وابستگی می نامم. مردانی که شعارشان شده: "من خودمختارم، در هر شرایطی از خودم مراقبت می کنم و نیازی به زن جماعت ندارم!" به عبارتی مردی که در این گروه عضو باشد، لباسش را خودش انتخاب می کند، به تنهایی می خورد، می خوابد و سرنوشت او تخت خواب خالی، تنهایی و روابط جنسی گاه به گاه است. او نیاز خود به پیوند با شخص دیگر را سرکوب می کند.

چهارمین استراتژی که این روزها محبوبیت هم پیدا کرده روشی است برای مردی که نه می تواند با وابستگی به زن کنار بیاید و نه با عدم وابستگی. کسی که این روش را انتخاب می کند، مردی است که مایل است با زنان گوناگونی ارتباط داشته باشد. او مردی است که با یک زن رابطه دارد، چون او را در رختخواب راضی می کند، با زن دیگری در ارتباط است چون او علاقمند به تأتر است، با زن دیگری در ارتباط است چون او به حوزه های عرفانی علاقمند است و به این ترتیب می تواند هم نیازهایش را برطرف کند و هم وحدت و جدایی را همزمان تجربه کند. این مورد شامل جزئیاتی فرامدرن از شکاف بین دوشیزه باکره و زن روسپی است که نشاندهنده تضادی است که مرد در درون خود تجربه می کند.

استراتژی پنجم ازدواج با زنی قابل اعتماد، محترم و مورد پسند خانواده و سپس ارتباط با زنی دیگر است که بتواند با او روابط نامشروع داشته باشد. چنین مردی زندگی دوگانه دارد؛ خواه به دلیل حفظ وجهه اجتماعی و رشد و پرورش بچه ها یا صرفاً به این دلیل که شهامت جدا شدن ندارد.

اگر با دقت بیشتری به تمام این استراتژی ها توجه کنیم، متوجه می شویم این ترس از زنان نیست که شرایط ارتباط با آن ها را تعیین می کند، بلکه ترس از یک زن است. مردها از این می ترسند که با یک زن در موقعیت عاطفی قرار گیرند، زیرا شبح سلطه مادر در روان آن ها سایه بزرگی انداخته است.


نظرات کاربران 11 نظر ارائه شده است
لیدا ارسال در تاریخ ۲۷ تیر ماه ۱۳۹۹

سلام درموردهمه آقایون صدق نمیکنه من تجربه تلخی داشتم ایشون کاملادوستم داشت بدلیل بیماریه شدیدروانی که داشت مجبور به فاصله شدیم

ICTMAN ارسال در تاریخ ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۸

بخاطر ترس از دست دادنشون یا اینکه رابطه از همون حالت سلام و علیک هم قطع بشه.

Hasti ارسال در تاریخ ۲۶ مرداد ماه ۱۳۹۸

بهترین مقاله ای که توی یک سال اخیر خوندم، خیلی عالی بود
بیشتر جنبه شناختی داشت، در مورد جنبه درمانی هر کدام از استراتژی ها مختصر و مفید توضیح بدید ، لطفاً

ادمین سایت بنیاد فرهنگ زندگی

خوشحالیم از این مطلب لذت بردید ، مطالعه ی کتاب عاشقی یعنی جدایی رو بهتون توصیه میکنیم / وحدتیان ادمین بنیاد فرهنگ زندگی

لیلا ارسال در تاریخ ۰۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸

استراتژی سوم بسیار برای من اتفاق افتاده اوایل همسرم بی دلیل منو از تختخواب بیرون می کردن بعدها پسرمو دعوت میکردن که بیا کنار بابا بخواب . اوایل از این رفتار همسرم عذاب می کشیدم اما بعد از چند سال عادت کرده ام که ایشون همینطوری هستند و من نمیتونم رفتارشونو تغییر بدم.

حمید آقایی ارسال در تاریخ ۰۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸

مدتی بود سوالی ذهنمو مشغول کرده بود که اتفاقاً توی این متن هم به نحوی بهش اشاره شده بود، در واقع برای جلوگیری از تکرار این اتفاق، نقش مرد به عنوان مرد بودن در ارتباط با یک زن باید درست باشه تا بتونه نقش پدری درستی داشته باشه

حوری ارسال در تاریخ ۰۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸

با مردانی که حاضر به جدایی نیستن ولی چند وقت یه بار دنبال زن های مختلف میروند چه باید کرد؟ ایا درست شدنی هستن یا خیر؟

سعید ارسال در تاریخ ۰۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸

عالی بود
راهکار برای این استراتژی ها چیه ؟

شهرزاد ارسال در تاریخ ۰۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸

عالي بود. استراتژي چهارم براي من چند بار پيش اومده و من هميشه خودم رو زير سوال مي بردم. الان با خوندن اين مطلب ريشه اين رخداد برام كاملا روشن شد.
ممنونم??

ارزو ارسال در تاریخ ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۸

سلام .احساس می کنم موردی مشابه این رو تجربه کردم باهمکارم به صورت سنتی ازدواج کردیم وبعد متوجه شدم بای خانمی که سنش ده سالی ازش بیشتره در ارتباطه
وبعد سرو کله خانم های دیگه که از نظر قیافه و موقعیتاز من و از خودش، خیلی پایین تر بودن با هیچکی رابطه عمیق نداشت .بعد جدایی از من هم با اون خانم ازدواج نکرده

فاطمه احمدی ارسال در تاریخ ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۸

مقاله قشنگ بود من کسی رو ک دوسم داشت و دوسش داشتم رو از دست دادم دو روزه ک گفت منو برای ازدواج نمیخواد درحالی ک با هم خیلی شاد بودیم ‌.اون گفت مادرش خیلی سفته و ترس هاش زیادن..گفت تا ده سال هم دوست من میمونه اما ازدواج نه....
اون منو ...نخواست با وجود تمام تلاش من...
من کنترل گر نبودم من بی ادب نبودم...من ...
تلاش کردم
الان فقط یه سوز عمیق تو قلبمه ک عشق ما به ظاهر دوطرفه بود اما او منو رها کرد..‌

رابعه ارسال در تاریخ ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۸

این مدل مردها میرن با وجود تمام خوبیهایی ک در وجود یک دختر میبینن چون نمیخوان وابسته بشن