۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۸ 5 روش مردان برای فرار از رابطه عاشقانه را بشناسید!
سطح مقاله : پیشرفته

در یک رابطه مرد سعی می کند با به کار بستن روش های گوناگون، به ترس درونی خود نسبت به زنان غلبه کند.برای مردانی که به قید و بند حساس هستند، توجهات دلسوزانه زن ممکن است به کنترلگری تعبیر شود و مرد را فراری دهد.
<...

در یک رابطه مرد سعی می کند با به کار بستن روش های گوناگون، به ترس درونی خود نسبت به زنان غلبه کند. نخستین ترس یک مرد در رابطه عاطفی، ترس وابستگی زیاد به زنی است که انتخاب کرده رابطه عاطفی اش را با او ادامه دهد. زن در جایگاه بعد از مادر برای او کسی است که از وی محافظت می کند، او را می شنود، لباس هایش را انتخاب می کند، به او عشق می ورزد، او را تأیید می کند و به او اجازه می دهد در کنارش کودکی بی خیال و بی مسؤولیت باشد، حتی اگر نیازهای خودش به ابراز وجود و استقلال بی جواب بماند.

برای مردانی که به قید و بند حساس هستند، توجهات دلسوزانه زن ممکن است به کنترلگری تعبیر شود و تدبیر اول یک مرد این است که از این رابطه فرار کند و اگر در رابطه ازدواج باشند، تدبیر دوم این است که او را باردار کند تا زن توجه خود را به فردی دیگر بدهد و مرد از مسؤولیت های عاطفی خود خلاص شود.

در این مورد اولین واکنش این است که اجازه بدهد کودک روی تخت و بین آن دو بخوابد. این روش تداوم نسل مردانی را که از سلطه مادرانه رنج می برند و از ایجاد پیوندهای عاطفی با همسرشان هراس دارند، تضمین می کند.

سومین استراتژی یک مرد برای جلوگیری از وابستگی، روشی است که آن را ضدیت با وابستگی می نامم. مردانی که شعارشان شده: "من خودمختارم، در هر شرایطی از خودم مراقبت می کنم و نیازی به زن جماعت ندارم!" به عبارتی مردی که در این گروه عضو باشد، لباسش را خودش انتخاب می کند، به تنهایی می خورد، می خوابد و سرنوشت او تخت خواب خالی، تنهایی و روابط جنسی گاه به گاه است. او نیاز خود به پیوند با شخص دیگر را سرکوب می کند.

چهارمین استراتژی که این روزها محبوبیت هم پیدا کرده روشی است برای مردی که نه می تواند با وابستگی به زن کنار بیاید و نه با عدم وابستگی. کسی که این روش را انتخاب می کند، مردی است که مایل است با زنان گوناگونی ارتباط داشته باشد. او مردی است که با یک زن رابطه دارد، چون او را در رختخواب راضی می کند، با زن دیگری در ارتباط است چون او علاقمند به تأتر است، با زن دیگری در ارتباط است چون او به حوزه های عرفانی علاقمند است و به این ترتیب می تواند هم نیازهایش را برطرف کند و هم وحدت و جدایی را همزمان تجربه کند. این مورد شامل جزئیاتی فرامدرن از شکاف بین دوشیزه باکره و زن روسپی است که نشاندهنده تضادی است که مرد در درون خود تجربه می کند.

استراتژی پنجم ازدواج با زنی قابل اعتماد، محترم و مورد پسند خانواده و سپس ارتباط با زنی دیگر است که بتواند با او روابط نامشروع داشته باشد. چنین مردی زندگی دوگانه دارد؛ خواه به دلیل حفظ وجهه اجتماعی و رشد و پرورش بچه ها یا صرفاً به این دلیل که شهامت جدا شدن ندارد.

اگر با دقت بیشتری به تمام این استراتژی ها توجه کنیم، متوجه می شویم این ترس از زنان نیست که شرایط ارتباط با آن ها را تعیین می کند، بلکه ترس از یک زن است. مردها از این می ترسند که با یک زن در موقعیت عاطفی قرار گیرند، زیرا شبح سلطه مادر در روان آن ها سایه بزرگی انداخته است.


نظرات کاربران 20 نظر ارائه شده است
دختر ابان ارسال در تاریخ ۲۵ دی ماه ۱۴۰۱

من ۱۶ ساله ازدواج کردم شوهرم با پسرای مجرد و ۵ یا ۶ سال از خودش کوچیکتر میگرده و دقیقا همون کارایی رو میکنه که اونا انجام میدن اگر دنبال روسپی برن میره اگر تریاک بکشن میکشه اگر مذهبی باشن مذهبی میشه انگار خودش واسه خودش ارزشی قاعل نیست حزب باده چندین بار تو دوره های حاملگیم بهم خیانت کرده با هر بار خیانتش ازش متنفر شدم جالبه که انقدر دور من مرد زیاده بخاطر چهرم ولی نمیدونم چرا همسرم دنبال بقیست وضعیت مالیشم اوکیه همه چی داره ولی انگار دلش با بچها و زندگیش نیست دوست داره هر جا میره من نباشم و بچها اون ۴۲ سالشه من ۳۳ ممنون میشم نظرتونو بگید?

آنیسا ارسال در تاریخ ۰۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱

سلام من دو ماهه که با یه پسر دوستم ایشون 26 سالشونه و سربازم هستن اینم بگم که کلا اشناییم و خانواده هامون همو میشناسن اوایلش خیلی ذوق داشت واسه رابطه مون اما من همش بهش بی اعتماد بودمو یکمم سرد بودم بعضی وقتا میومد میگفت چرا اینقدر منو اذیت میکنی چرا اینقدر بی رحمی ؟؟ اما واقعا از ته دلم دوسش داشتم فقط نمیتونستم بروز بدم چند باریم از لا به لای حرفاشون شنیدم که میگفت اگه من بهت وابسته شدم چی اگه ولم کردی چی اگه دلمو شکستی چی ؟ تا اینکه این اقا خودش اومد گفت که رابطه رو تموم کنیم الان بعدا که کار گیرم اومدو اینا میام خواستگاری الان شرایطشو ندارم
ایشون قبلا یه بارم ترک شدن توسط کسه دیگه ای الان میترسه که اگه منم ولش کنم چی ؟
ولی من واقعا دوسش دارمو نمیخوام که از دستش بدم لطفا بهم کمک کنید که چجوری اعتمادشو به دست بیارمو ازون بد بینی هم دورش کنم

Reyhane ارسال در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰

سلام .
مدتیه که با یک آقایی آشنا شدم من میخوام بیشتر آشنا بشم اما ایشون میگه شرایط برای آشنایی را ندارد و میگه نمیخوام فعلا وابستگی ایجاد کنم ،یک جورین انگار هم میخواد هم نه ...من مدتی سکوت کردم و در ارتباط نبودم اما مدام پیام میداد و هی میگفت با کسی در ارتباط هستین یا نه انگار که مدام زیر نظر داره!
نمیدونم بابد چه کنم !

میلاد ارسال در تاریخ ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۹

کص نگو بابا ?

مهدی ارسال در تاریخ ۱۸ آذر ماه ۱۳۹۹

با سلام
مطلبتون خیلی ناقصه.نظرات هم که ارسال شده ربطی به موضوع نداره.کسی که دوست پسر داره و باهاش سکس داره مطمئنا تو زندگی مشترک باهاش به بن بست میخوره.وقتی خدا به مرد اجازه ازدواج با بیش از یک زن میده دیگه نظر روانشناس مهم نیست.کسی که انسان را آفریده خودش بهتر از هرکسی صلاحش را میدونه.کمتر مردی و زنی پیدا میشند که همه چیز همدیگه را پسند کنند.پس راه شرعی و قانونی بهترین راه برا پر کردن خلا هست.

مریم ارسال در تاریخ ۰۷ آذر ماه ۱۳۹۹

کاش یکی بود منو ازدست این دوست پسرم نجات میداد ،سه بار خیانت بهم کرده (قبل از داشتن رابطه جنسی )ولی منو ول نمیکنه،الان میگه سربه راه شدم و مرتب طوری رفتار میکنه که میفهمم با کس دیگه ای نیست ولی اصلا بهش اعتماد ندارم ، یک روز طوری حرف میزنه که معلومه من را برای ازدواج میخواد ویک روز علنا میگه از ازدواج بی زارم ،وقتی میخوام جدا بشم ازش مثل دیوانه ها پیگیرم میشه ،نه میتونم جدا بشم نه ادامه بدم ،متاسفانه رابطه جنسیمون به حدی عالی هست که خودش میگه باورم نمی شد اینقدر رابطه مون خوب باشه و به خاطر این رابطه فوق العاده دیگه به هیچ زنی فکر نمیکنم ، تو باعث شدی آدم متعهدی بشم ،اما من میخوام خودم را نجات بدم از دستش، آدم نامردی هست ولی اخلاق نداره ،خدایا چی کار کنم

ادمین سایت بنیاد فرهنگ زندگی

با سلام
شما حتما با خانم امامی یه جلسه مشاوره بگیرید

Fereshteh Bi ارسال در تاریخ ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۹

دوست پسر من ۵ ماهه با یه خانمی در ارتباطه و میگه رابطه کاریه و مجبوره و میدونم خودمم که مجبوره ولی من تحمل این رابطرو ندارم هر بار که تموم میکنم با هزار مدل ترفند منو برمیگردنه و میگه من فقط تورو دوست دارم و بدونه تو نمیتونم تحمل کن تا این قضیه کاری من باهاش تمومشه نمیدونم باید چیکار کنم

کامران ارسال در تاریخ ۰۲ مهر ماه ۱۳۹۹

خیلی جالب بود و هست
بندع با یه خانمی ۵ ساله ازدواج کردم و مرتب صیغه رو تمدید میکردیم اما کرونا گرفت و خوب شد اما اثرات بدی توی ارتباط ما گذاشت و همسرم دیگه سرد شد و تن به تمدید عقد موقت نداد
و منم شدیدا بهش وابسته ام
ایا راهکاری موجود هست برای ترمیم این ازدواج
یا خیر

خانومی ارسال در تاریخ ۰۹ شهریور ماه ۱۳۹۹

تو محیط ورزشی که میرفتم متوجه توجه های یه آقایی شدم خودمم کم کم خوشم اومد ازش یکسال بهش علاقه داشتم اما اصلا نگفتم فقط گاهی بهش سیگنال میدادم اونم نمیگفت ،گاهی بیخیال میشدم فکر میکردم اشتباه از منه ... تا اینکه ده روز پیش توی چت پیش اومد و بهم ابراز علاقه کردیم ایشون خیلی زیاد حس داشت بهم خیلی زیاد اما بعد چند روز خیلی کمرنگ شد در حدی که من نتونستم این شکل رابطه رو تحمل کنم برای اینکه حرمت ها بمونه ازش خواستم نباشیم... حالا برام سوال شده چی باعث میشه اونهمه علاقه که یکسال داشت و اون دوست داشتن و شورو شوقی که ازرخودش روزای اول نشون داد چیشد یکباره ....

لیدا ارسال در تاریخ ۲۷ تیر ماه ۱۳۹۹

سلام درموردهمه آقایون صدق نمیکنه من تجربه تلخی داشتم ایشون کاملادوستم داشت بدلیل بیماریه شدیدروانی که داشت مجبور به فاصله شدیم