۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۸ 5 روش مردان برای فرار از رابطه عاشقانه را بشناسید!
سطح مقاله : پیشرفته

در یک رابطه مرد سعی می کند با به کار بستن روش های گوناگون، به ترس درونی خود نسبت به زنان غلبه کند.برای مردانی که به قید و بند حساس هستند، توجهات دلسوزانه زن ممکن است به کنترلگری تعبیر شود و مرد را فراری دهد.
<...

در یک رابطه مرد سعی می کند با به کار بستن روش های گوناگون، به ترس درونی خود نسبت به زنان غلبه کند. نخستین ترس یک مرد در رابطه عاطفی، ترس وابستگی زیاد به زنی است که انتخاب کرده رابطه عاطفی اش را با او ادامه دهد. زن در جایگاه بعد از مادر برای او کسی است که از وی محافظت می کند، او را می شنود، لباس هایش را انتخاب می کند، به او عشق می ورزد، او را تأیید می کند و به او اجازه می دهد در کنارش کودکی بی خیال و بی مسؤولیت باشد، حتی اگر نیازهای خودش به ابراز وجود و استقلال بی جواب بماند.

برای مردانی که به قید و بند حساس هستند، توجهات دلسوزانه زن ممکن است به کنترلگری تعبیر شود و تدبیر اول یک مرد این است که از این رابطه فرار کند و اگر در رابطه ازدواج باشند، تدبیر دوم این است که او را باردار کند تا زن توجه خود را به فردی دیگر بدهد و مرد از مسؤولیت های عاطفی خود خلاص شود.

در این مورد اولین واکنش این است که اجازه بدهد کودک روی تخت و بین آن دو بخوابد. این روش تداوم نسل مردانی را که از سلطه مادرانه رنج می برند و از ایجاد پیوندهای عاطفی با همسرشان هراس دارند، تضمین می کند.

سومین استراتژی یک مرد برای جلوگیری از وابستگی، روشی است که آن را ضدیت با وابستگی می نامم. مردانی که شعارشان شده: "من خودمختارم، در هر شرایطی از خودم مراقبت می کنم و نیازی به زن جماعت ندارم!" به عبارتی مردی که در این گروه عضو باشد، لباسش را خودش انتخاب می کند، به تنهایی می خورد، می خوابد و سرنوشت او تخت خواب خالی، تنهایی و روابط جنسی گاه به گاه است. او نیاز خود به پیوند با شخص دیگر را سرکوب می کند.

چهارمین استراتژی که این روزها محبوبیت هم پیدا کرده روشی است برای مردی که نه می تواند با وابستگی به زن کنار بیاید و نه با عدم وابستگی. کسی که این روش را انتخاب می کند، مردی است که مایل است با زنان گوناگونی ارتباط داشته باشد. او مردی است که با یک زن رابطه دارد، چون او را در رختخواب راضی می کند، با زن دیگری در ارتباط است چون او علاقمند به تأتر است، با زن دیگری در ارتباط است چون او به حوزه های عرفانی علاقمند است و به این ترتیب می تواند هم نیازهایش را برطرف کند و هم وحدت و جدایی را همزمان تجربه کند. این مورد شامل جزئیاتی فرامدرن از شکاف بین دوشیزه باکره و زن روسپی است که نشاندهنده تضادی است که مرد در درون خود تجربه می کند.

استراتژی پنجم ازدواج با زنی قابل اعتماد، محترم و مورد پسند خانواده و سپس ارتباط با زنی دیگر است که بتواند با او روابط نامشروع داشته باشد. چنین مردی زندگی دوگانه دارد؛ خواه به دلیل حفظ وجهه اجتماعی و رشد و پرورش بچه ها یا صرفاً به این دلیل که شهامت جدا شدن ندارد.

اگر با دقت بیشتری به تمام این استراتژی ها توجه کنیم، متوجه می شویم این ترس از زنان نیست که شرایط ارتباط با آن ها را تعیین می کند، بلکه ترس از یک زن است. مردها از این می ترسند که با یک زن در موقعیت عاطفی قرار گیرند، زیرا شبح سلطه مادر در روان آن ها سایه بزرگی انداخته است.


نظرات کاربران 24 نظر ارائه شده است
ناشناس ارسال در تاریخ ۲۵ تیر ماه ۱۴۰۳

بابا کاری نداره باکست خالی، یا دیرهنگام 🤣🤣حداقل برای من هوو دارشدم 🤣🤣🖕🖕🤘🤘🔥🔥🔥 مثل این میمونه بگی به پشم و سیبیل به چشم چی نگاه میکنی کله عقل پوچ خنگ و کودن این چیه خره کودن اومده گند بزنه به سیستم مثل اون پش
ست فطرت های دهاتی من مرتبط انداختن بیرون خود بی خودشون هستن واقعا بچه ها غصه نخورید همیشه همینه خودشون هیچ گهی نیستن از ترس از دست دادن قدرتشان سخت میگیرن هرچند خودم رئیس شدم مثل خیلی ها فقط میگم دزد نباش هرچند بعضی ها خنگ کودن کنده ذهنم گاگول هیچی هم نبوده من بدبخت یادش حالا جنده خانم آدم شده منو شاغل نمیکنه یا یک دهاتی من شوهر ساحل شما هیچ پخی نیستی الا شوهر یه جنده ی خنگ و کودن هرزه از پایه بدذات به من چه زنک جوجه ساز فاسد ضمنا دروغ چرا یک چی رومیدونید لطفا گول ددی رو نخورید اگه اهل عرق و موادی بیا ورم وگرنه لشت جمع گم شو مثل عنتر عیار نباشید ها سگ هار حروم زاده بدبخت پخ بابا کلا عروسک باید وجود بی شذفش می انداختن بیرون کون نداشته درس بخونه به من ربط داره شده مثل دهاتی های این دوران زمان 🖕🤘🔥راستی بالغ شدن شرط داره زنده باد زندگی کنسروی از جانب ماتیلداراستی وقتی هبچ گهی نخورده وبال منو نشو عرعر نکن توکی

N ارسال در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

سلام من تازه یه ماهه ازدواج کردم شوهرم خیلی دوسم داره اما نمیزاره تو فضای مجازی بگردم یا حرفم و راحت بزنم یکم زور میگه حرف های زشت برام میزنه و...میشه کمکم کنید تا اخلاقشو درست کنم مرسی

عسل ارسال در تاریخ ۲۶ دی ماه ۱۴۰۲

منم با ی آقایی در ارتباط بودم که ۱۴ سال ازم بزرگتر بود .خیلی دوسش داشتم اونم با رفتارش نشون میداد .ولی خیلی تو رابطمون سرد و گرم بود .و این منو خیلی عذاب میداد .چند بار باهاش کات کردم با اینکه خیلی دوسش داشتم ولی دیگه راضی به برگشتنش نبودم .ولی بازم پیگیری میشد و منم دم به تله میدادم و بعد بازم می‌رفت و منو عذاب میداد .اگه نمی‌خواد منو چرا نمی آره بره چرا بلاتکلیفی میزاره.کاش بتونم بکنم بندازمش دور

سارا ارسال در تاریخ ۲۲ مرداد ماه ۱۴۰۲

سلام من ٢٤ ساله با پسري٢٤ ساله٤ ماه رابطه خيلي صميمي و خوبي به قصد ازدواج داشتيم و ايشون خانوادشم در جريان بودنن و گل و كادو و … ابراز احساسات عملي و رفتاري و …اما يك هفته پيش ارتباطش رو باهام كم كرد و دليلش رو مشكلات مالي و خانوادگي عنوان كرد و بعد ٢ روز نبودن رسما با يك طومار شرايط نداشتن ازدواج رو گفت و رفت..واقعا گيج شدم تو پيام رفتنش نوشته بود هنوز دوستم داره و نميخواد هيچ رابطه اي داشته باشه.. برميگرده؟

دختر ابان ارسال در تاریخ ۲۵ دی ماه ۱۴۰۱

من ۱۶ ساله ازدواج کردم شوهرم با پسرای مجرد و ۵ یا ۶ سال از خودش کوچیکتر میگرده و دقیقا همون کارایی رو میکنه که اونا انجام میدن اگر دنبال روسپی برن میره اگر تریاک بکشن میکشه اگر مذهبی باشن مذهبی میشه انگار خودش واسه خودش ارزشی قاعل نیست حزب باده چندین بار تو دوره های حاملگیم بهم خیانت کرده با هر بار خیانتش ازش متنفر شدم جالبه که انقدر دور من مرد زیاده بخاطر چهرم ولی نمیدونم چرا همسرم دنبال بقیست وضعیت مالیشم اوکیه همه چی داره ولی انگار دلش با بچها و زندگیش نیست دوست داره هر جا میره من نباشم و بچها اون ۴۲ سالشه من ۳۳ ممنون میشم نظرتونو بگید?

آنیسا ارسال در تاریخ ۰۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱

سلام من دو ماهه که با یه پسر دوستم ایشون 26 سالشونه و سربازم هستن اینم بگم که کلا اشناییم و خانواده هامون همو میشناسن اوایلش خیلی ذوق داشت واسه رابطه مون اما من همش بهش بی اعتماد بودمو یکمم سرد بودم بعضی وقتا میومد میگفت چرا اینقدر منو اذیت میکنی چرا اینقدر بی رحمی ؟؟ اما واقعا از ته دلم دوسش داشتم فقط نمیتونستم بروز بدم چند باریم از لا به لای حرفاشون شنیدم که میگفت اگه من بهت وابسته شدم چی اگه ولم کردی چی اگه دلمو شکستی چی ؟ تا اینکه این اقا خودش اومد گفت که رابطه رو تموم کنیم الان بعدا که کار گیرم اومدو اینا میام خواستگاری الان شرایطشو ندارم
ایشون قبلا یه بارم ترک شدن توسط کسه دیگه ای الان میترسه که اگه منم ولش کنم چی ؟
ولی من واقعا دوسش دارمو نمیخوام که از دستش بدم لطفا بهم کمک کنید که چجوری اعتمادشو به دست بیارمو ازون بد بینی هم دورش کنم

Reyhane ارسال در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰

سلام .
مدتیه که با یک آقایی آشنا شدم من میخوام بیشتر آشنا بشم اما ایشون میگه شرایط برای آشنایی را ندارد و میگه نمیخوام فعلا وابستگی ایجاد کنم ،یک جورین انگار هم میخواد هم نه ...من مدتی سکوت کردم و در ارتباط نبودم اما مدام پیام میداد و هی میگفت با کسی در ارتباط هستین یا نه انگار که مدام زیر نظر داره!
نمیدونم بابد چه کنم !

میلاد ارسال در تاریخ ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۹

کص نگو بابا ?

مهدی ارسال در تاریخ ۱۸ آذر ماه ۱۳۹۹

با سلام
مطلبتون خیلی ناقصه.نظرات هم که ارسال شده ربطی به موضوع نداره.کسی که دوست پسر داره و باهاش سکس داره مطمئنا تو زندگی مشترک باهاش به بن بست میخوره.وقتی خدا به مرد اجازه ازدواج با بیش از یک زن میده دیگه نظر روانشناس مهم نیست.کسی که انسان را آفریده خودش بهتر از هرکسی صلاحش را میدونه.کمتر مردی و زنی پیدا میشند که همه چیز همدیگه را پسند کنند.پس راه شرعی و قانونی بهترین راه برا پر کردن خلا هست.

مریم ارسال در تاریخ ۰۷ آذر ماه ۱۳۹۹

کاش یکی بود منو ازدست این دوست پسرم نجات میداد ،سه بار خیانت بهم کرده (قبل از داشتن رابطه جنسی )ولی منو ول نمیکنه،الان میگه سربه راه شدم و مرتب طوری رفتار میکنه که میفهمم با کس دیگه ای نیست ولی اصلا بهش اعتماد ندارم ، یک روز طوری حرف میزنه که معلومه من را برای ازدواج میخواد ویک روز علنا میگه از ازدواج بی زارم ،وقتی میخوام جدا بشم ازش مثل دیوانه ها پیگیرم میشه ،نه میتونم جدا بشم نه ادامه بدم ،متاسفانه رابطه جنسیمون به حدی عالی هست که خودش میگه باورم نمی شد اینقدر رابطه مون خوب باشه و به خاطر این رابطه فوق العاده دیگه به هیچ زنی فکر نمیکنم ، تو باعث شدی آدم متعهدی بشم ،اما من میخوام خودم را نجات بدم از دستش، آدم نامردی هست ولی اخلاق نداره ،خدایا چی کار کنم

ادمین سایت بنیاد فرهنگ زندگی

با سلام
شما حتما با خانم امامی یه جلسه مشاوره بگیرید