کودک ما از نوزادی شخصیتی دارد که اکثر ما بدون شناخت آن دست به کارهای عجیب و غریبی می­زنیم که هم مایه دردسر و عذاب خودمان می­شویم و هم فرزندمان. جالب است که وقتی عمیق­تر می­شویم می­بینیم موارد تربيتي در قالب توصیه­هایی بعضا متخصصانه ارائه شده اند و ما با اطمینان و محکم پای آن می­ایستیم و ناخواسته موجبات شکاف میان خود و فرزندمان را فراهم می­کنیم.

در برخی موارد نیز بدون آن­که بدانیم فرزندمان شخصیتی کاملا منحصر به فرد دارد، در قضاوت و مقایسه فرزندمان با دیگران می­افتیم که اینجا واقعا دیگر می­توانیم رابطه­مان با او را به لبه پرتگاه هل داده باشیم.

بنیاد فرهنگ زندگی با یاری اساتید دانشگاهی و منابع معتبری که مورد تایید وزارت آموزش و پرورش و اساتید برجسته حوزه کودک و نوجوان قرار گرفته است، و با بهره­­گیری ازعمیق­ترین و بنیادی­ترین دانش­های روانشناسي تحليلي به شما در این زمینه‌ها کمک می­کند:

چرا به مرور تاثيرگذاري ما روي بچه­هاي­مان افت مي­كند؟

براي هر فرزندي با توجه به تيپ شخصيتي­اش يك زبان موثرتر است. آن زبان را چگونه كشف كنيم؟

گاهي توصيه و قانوني كه باعث موفقيت يك فرزند مي­شود چرا براي فرزند ديگر شكست وناكامي خلق مي‌كند‌؟

تیپ شخصیتی خودتان را شناسایی کنید و دریابید جاهایی که از کوره درمی­روید و یا رفتارهایی شما را در رابطه با فرزندتان نگران، عصبانی یا مضطرب می­کند ناشی از وجود چه مواردی در شخصیت­تان است؟

چگونه با شناسايي تیپ شخصيتي فرزندتان، نیازهای روحی و روانی و چگونگی کمک به او برای رشد و پیشرفت در تحصیل و آینده کاری­اش را دنبال کنید؟

 

نظرات کاربران