پاسخ به دوازده پرسش رایج در مورد نقشه راه

پاسخ به دوازده پرسش مهم برای تصمیم گیری در سمینار نقشه راه


1. میشه لطفا راجع به سمینار کمی بیشتر توضیح بدید که درباره چه چیزی هست؟


در تئوری روانشناسی تحلیلی یونگ مبحثی وجود دارد به نام بیداری قهرمانان درون، که به بررسی 12 انرژی ای میپردازد که در روان همه ما وجود دارند. اسامی این انرژی ها به ترتیب مراحل سفر عبارتند از: معصوم، یتیم، جنگجو، حامی، جستجوگر، نابودگر، عاشق، آفرینشگر، حاکم، جادوگر، فرزانه، دلقک.
ما در نیمه اول زندگی خود به فراخور محیطی که در آن رشد می کنیم، نوع تربیت و نظام های ارزشی که از سوی خانواده، مدرسه و ... دریافت می کنیم و به خاطر عدم آشنایی با این انرژی ها، یکسری از آن ها را به دلیل این که استنباط کرده ایم بد و دست وپاگیر و غیرقابل قبول هستند سرکوب می کنیم و از مواهب¬شان بی بهره می مانیم. از سوی دیگر برخی دیگر را آنقدر با تمام قوا و متمرکز استفاده می کنیم که کم کم دیگر به جای مواهب گرفتار آسیب ها و حتی وجه منفی آنها می شویم. سمینار نقشه راه به معرفی و توضیح این انرژی ها (البته 8 تای نخست) و معرفی مواهب و آسیب های هر یک میپردازد.


2. روند ثبت نام به چه شکل است؟
a. به این لینک   مراجعه نمایید
b. از پایین صفحه روی گزینه "دریافت محصول" کلیک کنید
c. اطلاعات درخواستی را صحیح و کامل وارد نمایید و پس از تایپ کد امنیتی روی "پرداخت" کلیک نمایید.
d. پس از پرداخت به صفحه ای وارد می شوید که از آنجا می توانید از طریق لینک ویژه به گروه تلگرامی سمینار بپیوندید و آزمون خود را انجام دهید


3. آیا با یک سمینار 6 ساعته تحول و پیشرفت رخ خواهد داد؟ و در پایان سمینار من تغییر خواهم کرد؟

شاید برای شما جالب باشد بدانید که بیش از 95 درصد شرکت کنندگان در سمینار معرفی شده دوستان وآشنایانی هستند که قبلا در سمینار شرکت کرده ودر ارزیابی های خود به کیفیت مطالب، شیوه ارایه، و کاربردی وتحول آفرین بودن آن بالای 90 نمره داده اند.
بنابراین شما به احتمال قوی شروع عالی خواهید داشت وبا انگیزه زیادی برای تغییر از سمینار خارج خواهید شد؛ وازآنجا به بعد هم ما برای شما نقشه راه آموزشی دقیقی به همراه ابزارهای متنوع شنیداری ومطالعاتی وخودآزمایی تدارک دیده ایم که براساس تجارب دو دهه ای ما می تواند شما را به سمت یک تحول عمیق تر دارای برنامه و هدفمند هدایت نماید، وهرکجا هم برای شما سوالی پیش آمد ما کنار شما هستیم تا برایتان رفع ابهام گردد.
و آنچه شما نیاز دارید همراه داشته باشید نیاز وهمت به تغییر است که قطعا در طول مسیر دچار نوساناتی خواهد شد که کاملا طبیعی است و ما آن را می شناسیم، چون تاکنون چندین هزار نفر با ما همسفر این مسیر بوده و ما را در مربی گری شما پخته نموده اند. بنابراین ما وتجاربمان در درک اتفاقات برای شما پشتوانه خوبی خواهد بود. اما درنهایت این شمایید که تعیین می کنید براساس مسایل درونی وبیرونی تغییر را با چه سرعتی و از کجا وچگونه آغاز کنید وپیش ببرید.


4. انجام تست وتحلیل آن در سمینار چه کمکی به من می کند؟

تست با سوالاتی بسیار ساده و روان به عمق روان و ناخودآگاه شما ورود کرده وبرای شما نگرش هایی را عیان میکند که در روند تحلیل، شما شگفت زده خواهید شد که چقدر جالب و دقیق توانسته نقاط قوت وضعف شخصیت وعملکرد شما را در زندگی پیدا کرده وپیش چشم شما قرار دهد.
وحالا در سمینار پیشنهادات عالی ومناسبی را برای مدیریت موثر زندگی شخصی وارتباطی تان خواهید شنید که به قول شرکت کنندگان "باورمان نمی شود که چگونه در درون ما منشا خوداخلالی وجود داشته که تاکنون در زندگی مان چه آسیب هایی زده است و چقدر خوب که حالا فهمیدیم از چه مسیری می توانیم به خودمان کمک کنیم".


5. 6 ساعت نشستن روی صندلی برای یک روز کار سختی نیست؟

ریشه این سوال در تجارب نامناسب و ناموثر وکسل کننده  ما از فضاهای آموزشی است که تاکنون تجربه کرده ایم؛ و ما هم به همین دلیل در روش ارایه از تنوع بیان، گفتگو با مخاطب، به کارگیری طنز در بیان مطلب، آنتراکت هایی در زمان مناسب، پذیرایی فِرِش کننده و سایر ابزارهایی بهره می-گیریم که در نهایت به شنیدن این جمله از مخاطبان می انجامد: "اصلا نفهمیدیم زمان چگونه گذشت!"
وحالا شما درک تازه ای از آموزش وقدرت تاثیرگذاری آن پیدا خواهید کرد.

6. اگر در طول مسیر سوالی برایم پیش بیاید چه باید بکنم؟

در حال حاضر از طریق گروه های تخصصی که توسط بنیاد فرهنگ زندگی در تلگرام تشکیل می شود دوستان امکان ادامه مسیر طبق برنامه مشخص و تبادل تجربیات و درکی که از منابع داشته اند را دارند که با توجه به تجربه دوستان کمک بزرگی در مسیر شناخت خویشتن بوده است. همچنین اگر در رابطه با پکیج ها و کتاب ها و محتوای آنها سوالی وجود داشته باشند شما می توانید از طریق وب سایت بنیاد فرهنگ زندگی تماس برقرار کنید تا همکاران ما در حد امکان شما را راهنمایی کنند.


7. من هیچ اطلاع قبلی درباره روانشناسی یونگ ندارم، آیا متوجه مطالب سمینار خواهم شد؟

بله. چون سمینار نخستین گام ورود به مسیر خودشناسی به روش پروفسور یونگ است مطالب به گونه ای ارائه می شود که قابل درک برای کلیه افراد می باشد و شرکت در سمینار پیش نیازی ندارد.


8. آیا محدودیت سنی برای شرکت در سمینار وجود دارد؟

از آنجایی که روانشناسی عمقی یونگ روانشناسی نیمه دوم عمر است توصیه می شود دوستانی که بالای 25 سال سن دارند در این سمینار شرکت کنند.

9. در مجموع سمینار و روند آتی آن در چه مواردی می¬تواند به زندگی من کمک کند؟

به گزارش مستند شرکت کنندگان قبلی در سمینار توانسته است در موارد ذیل به آنها کمک کنند
- کمک به مشکل بی تصمیمی
- ضعف اراده
- شناخت بهتر خود
- رهایی از سردرگمی
- شکست در روابط عاطفی
- رهایی از احساس شکست خوردگی
- پیدا کردن احساس بهتر به خودم و زندگی ام
- آشنا شدن با نقاط ضعف و شیوه صحیح مدیریت و برطرف کردن آنها
- بحران معنا برای ادامه زندگی
- در آستانه انتخاب مهمی هستم و نیاز به شناخت بهتر خودم و موقعیتم دارم
- عدم احساس رضایت از روند زندگی
- احساس تضاد و گیجی در زندگی
- احساس نیاز به تغییر
- یک نقطه شروع تازه
- بدست آوردن اعتماد به نفس
- پیدا کردن موانع اصلی که مانع پیشرفت در زندگی می شوند
- رنج بردن از افسردگی و اضطراب درونی
- تقویت روابط اجتماعی ام
- شناخت ریشه ترس ها و اصول عبور از آنها
- کمک بزرگ به آرامش ها
- نقطه آغازی برای ایجاد یک سری تحولات بسیار لذتبخش
- بهبود فضای ارتباطی در روابط زناشویی
- ایجاد انگیزه موثر در جهت ایجاد تغییر در زندگی
- یاد گرفتن رابطه سالم تر با فرزندان و همسرم
- رهایی از احساس سر درگمی، پوچی، و بی هدفی در زندگی
- فهمیدم علت تخریب و از دست دادن روابطم چه بوده
- دست کشیدن از نقاب و شخصیت قلابی که برای خودم ساخته بودم
- فهمیدم چگونه گذشته ام زخمهای اساسی بر امروز و آینده ام می زند
- راه های مختلفی برای پیدا کردن آرامشم امتحان کردم اما نیافتم، ولی اینجا برایم تجربه کاملا متفاوت و کاربردی و تاثیرگذاری بود 
- متاسفانه زندگی ام یکنواخت و بی هدف شده بود اما این سمینار جان تازه ای به وجودم بخشید
- من به شدت وابسته بودم و از تنهایی وحشت داشتم اما حالا می دانم چگونه باید به خودم کمک کنم.


10. چند آگاهی دیگر که میتواند برای تصمیم گیری شما موثر باشد؟

 

  • توصیه دوستانی که قبلا شرکت کرده بودند با آمار 91%آرا نحوه آشنایی افراد با سمینار بوده است
  • 92% از شرکت کنندگان خصایص اصلی سمینار را کاربردی و علمی بودن، عمیق و تاثیر گذاری، روشن کننده مسیر راه آینده، آشکار کننده ضعف ها و قدرت ها، و آرامش آفرینی عنوان نموده اند
  • در جواب آیا به دوستان و دیگران شرکت در کلاس را توصیه می کنید 100%گفته اند؛ "حتما"
  • 90% شرکت کنندگان در پاسخ به نحوه اداره کلاس کلمه "عالی" را استفاده کرده اند.


11. اگر نتوانم به صورت حضوری در سمینار شرکت کنم بنیاد چه پیشنهادی برای من دارد؟

ما برای سلایق و بودجه های مختلف محصولات متنوعی (کتاب، سی دی، پکیج های اموزشی، آموزش آنلاین، تست های خودشناسی و...) تدارک دیده ایم تا افراد بتوانند به فراخور نیاز و امکان خود با ما همسفر شوند و در زندگی خود و دیگران منشا اثر باشند.
برای تهیه این اثار، تیم تحقیق وپژوهش بنیاد فرهنگ زندگی از بهترین نویسندگان، مترجمین، طراحان گرافیست، ناظرین علمی محتوی برای تطابق موثر متن وترجمه، هیات انتخاب اثر با لحاظ کردن کاربردی، علمی، عملی و نافذ بودن اثر در زندگی انسان ایرانی، چاپخانه هایی که در سطح تهران از نظر اعتبار وکیفیت به نام هستند و همچنین پشتیبانی بهره برندگان از آثار توسط کارشناسان حاضر در سایت بهره گرفته است. تعویض آثاری که مشکلات فنی داشته باشند نیز با نهایت سرعت بدون ایجاد هزینه اضافه برای شما و تدابیر دیگری نیز تعریف شده اند که میتواند این اطمینان را به شما بدهد که با خیال راحت محصول مورد نظرتان را انتخاب و از آن بهره ببرید. 


12. احساس می کنم هزینه تهیه محصولات برایم گران است واین مسئله تصمیم گیری را برایم سخت کرده است، چه باید بکنم؟
عموما این سوال و ابهام تنها برای کسانی وجود دارد که تاکنون از محصولات بنیاد بهره نگرفته اند ویا از لحاظ درآمدی مستقل نیستند، واین عدم استقلال مالی فشار مضاعفی برای این عزیزان ایجاد می نماید که به اشتباه این فشار را به قیمت محصولات نسبت میدهند.
از سوی دیگر سوالی که مطرح میگردد این است که اگراین آگاهی بتواند به شما کمک کند تا مسیری پیدا کنید که:

  • زندگی زناشویی شما از فروپاشی فاصله بگیرد؛
  • فرزند شما دراثر رفتارهای غلط دچار مشکلات شخصیتی وناهنجارهای رفتاری نگردد؛
  • شما براساس شناخت غلط از خود دچار انتخابهای غلط درانتخاب همسر، شغل، شراکت و... نشوید؛
  • بتوانید از اضطرابها، افسردگی، بی هدفی  وسردرگمی، خشمهای پنهان، بیماریهای روان تنی آزار دهنده نجات پیدا کنید...

هنوز هم احساس میکنید تا پرداختن به این نیاز باید تعلل کرد؟!
با توجه به موارد بالا باید خدمت شما عرض کنیم که  بهره برندگان از این خدمات بعد از استفاده اذعان کرده اند که این نوع پرداختها را نوعی سرمایه گذاری میدانند واز ان همیشه اسقبال کرده وان را جز جدایی ناپذیر زندگی خود قرار داده اند